Fispro Biznis vám prináša firemné poradenstvo a lacnejšie financovanie vašich úverov

V kultovej knihe od Jima Collinsa „Good to great“ v preklade „Z dobrého skvelý“ je jednou z hlavných myšlienok téza: kľúčové a prvoradé je nájsť správnych ľudí a zapracovať ich vo firme na správne pracovné pozície.

Hodila by sa vám pravá ruka?

Dnes moderné a úspešné firmy využívajú podporu pre rôzne oblasti. Jedná sa o nastavenia stratégie firmy aj konzultácie pre oblasti financovania podnikateľského zámeru formou úveru alebo leasingu. Úspešné firmy využívajú služby pri hľadaní aj rozvoji personálu a v neposlednom rade pri nastavovaní správnych procesov. Ak hľadáte „správneho človeka“ s vysokou pridanou hodnotou pre spoločnosť  – predstavujeme vám nášho biznis konzultanta ako vášho firemného poradcu.

V dobe, kde je okolo nás nekonečné množstvo informácii, ktoré vplývajú na naše rozhodnutia, môže byť schopnosť nájsť tie správne a vhodné  takmer nemožné. Ak berieme do úvahy extrémne vyrovnaný konkurenčný boj bez rozdielu odvetvia a oblasti v ktorej podnikáte, je veľmi dôležité vedieť  ako resp. akým spôsobom je možné  naplniť vízie a ciele vašej firmy.

Vo vyspelých západných ekonomikách je dnes úplne bežné využívať služby konzultantov, ktorí  v mnohom  pripomínajú rodinných lekárov či právnikov. Je nevyhnutné, aby existoval človek, ktorý vie vniesť do uvažovania strategických manažérov nový pohľad nezaťažený „dennými rutinnými činnosťami“. Tieto rutinné činnosti  vo veľa prípadoch vytvárajú tzv. „prevádzkovú slepotu“, ktorá  ovplyvňuje rozhodovanie a uvažovanie manažérov.

Mnoho majiteľov malých a stredných podnikov si neuvedomuje, že vniesť pohľad nezávislého externého špecialistu môže odvrátiť chybné rozhodnutia. Či sa bude jednať o získanie firemného lízingu, kontokorentného resp. investičného úveru, zníženia nákladov na vedenie podnikateľských účtov  alebo veľa krát omnoho dôležitejšiu radu o tom, ako získať do tímu správnych ľudí, kde ich nájsť, resp. ako ich pripraviť do praxe a nastaviť im správne hodnoty a kľúčové  vlastnosti (obchodnícke či manažérske kompetencie…)

Profesionálne firemné poradenstvo založené na špecializácii a odbornosti v oblasti ľudských zdrojov, nastavenia procesov, zabezpečenia distribúcie výrobkov a služieb a nakoniec samotná finančná situácia vo firme, dnes dokáže pomôcť vyriešiť mnohokrát neriešiteľné, bohužiaľ veľakrát neriešené nástrahy meniaceho sa podnikateľského prostredia. Ak v správny moment dokážete implementovať správne rady od externého odborníka, môžu byť získané konkurenčné výhody nevyčísliteľných hodnôt, zároveň dokážete odvrátiť hrozbu stagnácie či úpadku spoločnosti alebo malého podniku.

Po takmer troch desiatkach rokoch formujúcej sa trhovej ekonomiky na Slovensku nastáva nový fenomén, na ktorý začínajúci podnikatelia po páde socializmu  pri svojich podnikateľských začiatkoch nemuseli myslieť.  Neustále sa meniace prostredie, pod vplyvom rôznych faktorov ako globalizácia, kybernetické ataky na identitu firiem či jednotlivcov, zdieľaná ekonomika, nedostatok ľudského kapitálu, extrémny konkurenčný tlak na kvalitu výrobkov či služieb, cenové vojny, úverové politiky bánk a ich regulátorov, nové marketingové a distribučné kanály, vytvára priestor na novú tzv. znalostnú spoločnosť. V nej je nevyhnutné klásť dôraz na správne informácie, ktoré nám môže poskytnúť biznis konzultant.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zaújimať:

Súvisiace články