Hypotéka

Snívate o svojom bývaní a cenou za tento sen je často hypotéka. Hypotéka býva záväzkom na 20-30 rokov, počas ktorých ju musíte pravidelne splácať. Pri vybavovaní hypotéky vychádzate zo situácie, v ktorej dnes žijete a tá sa môže v priebehu krátkej doby zmeniť. Prídete o prácu, znížia vám plat alebo pribudne ďalší člen vašej rodiny.
Správne nastavená hypotéka môže byť presne ten moment, ktorý nás v čase krízy môže zachrániť. Budú vám v banke radiť ako hypotéku splatiť čo najskôr? Prečo by to robili. Naučte sa o správne nastavenej hypotéke čo najviac. Hypotéka nie je len o najnižšom úroku na trhu zafixovanom na 3 roky. Hypotéka je záväzok, ktorý ste sa rozhodli splácať najbližších 20 či 30 rokov v neistom období.

slovenska
prima

Poistenie

Vaša životná situácia sa mení, raz ste hore, raz dole. Raz sa vám zvyšujú príjmy, potom zase klesnú. Inokedy zmeníte prácu. Pribudne dieťatko do rodiny a partnerka ide na materskú. Všetko ovplyvňuje finančnú situáciu v rodine. Popri všetkých starostiach ľudia často zabúdajú na základné pravidlo poistenia a to je pravidlo aktuálnosti. Vaše poistné zmluvy musia odrážať aktuálnu situáciu vo vašom živote. Vaša zmluva sa musí vyvíjať rovnako, ako aj váš život. Nenechávajte ju roky odpočívať v šuplíku, starajte sa o ňu. Dobre nastavené životné poistenie, pomôže vám a vašej rodine, keď to budete najviac potrebovať. Vypočítajte si ako by mala vyzerať vaša poistná zmluva a prečítajte si články na čo si dať pri poistení pozor. Ušetríte si tak mnoho peňazí a aj starostí.

Analýza potrieb

Povedzte nám, čo potrebujete a my nájdeme to najvhodnejšie riešenie

Vytvorenie plánu

Vytvorím vám finančný plán
na mieru

S peniazmi v pohode

Pracujeme s vami na dosiahnutí finančnej slobody

sporiace prasiatko s mincami

Sporenie

Výber správneho sporenia je pre rýchlejšie napĺňanie vašich snov a cieľov veľmi dôležitý. Chcete mať peniaze stále po ruke alebo radšej počkáte na vyšší výnos? Chcete sporenie pre deti na štart do života alebo chcete z detského sporenia časť peňazí vyberať? Chcete sporenie hlavne bezpečné alebo vysoko výnosné?
Neučte sa na vlastných chybách. Prečítajte si o výhodách a obmedzeniach jednotlivých typov sporenia.
Dajte si pozor na poplatky. Ako hovorí staré ľudové príslovie, keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Nenechajte si spievať rozprávky a porovnajte si ich výhodnosť vďaka špecializovanej kalkulačke. A robenie chýb nechajte pre iných. Ochránite tak seba aj svojich blízkych.

Dôchodok

Dôchodok je veľká téma nielen u nás na Slovensku, ale aj v celej Európe. Tak ako sa Hamlet pýtal byť, či nebyť a hľadal odpoveď, my sa dnes pýtame vstúpiť či vystúpiť z II. piliera. K dôchodkom máme veľa otázok a málo zrozumiteľných odpovedí. Jedno tvrdenie sa však z úst všetkých ľudí opakuje. Ak chceme byť na dôchodku v pohode, musíme sa naň pripraviť. Otázka znie z čoho a ako sa na dôchodok pripraviť?
V kalkulačke I. piliera si dokážete vypočítať informatívnu výšku vášho dôchodku. Zistíte koľko vám bude chýbať peňazí na lepší dôchodok, aby ste nemuseli žiť z ruky do úst. V rámci II. piliera nájdete cestu ako efektívne zhodnotiť svoje peniaze, aby ste mali aj za málo peňazí viacej muziky. Naučte sa ako vám môže pomôcť III.pilier a ako získať vďaka nemu cudzie peniaze na váš vlastný dôchodok. V našich kalkulačkách a článkoch nájdete odpovede.

Investovanie

Veľa ľudí nechce o investovaní do podielových fondov ani počuť. A nečudujeme sa im. Raz zarábali, raz prerábali, inokedy ich niekto oklamal, alebo kŕmili spoločnosť na zaplatených poplatkoch a sami z toho nič nemali. Na druhej strane sú ľudia, ktorí nedajú na investovanie do podielových fondov dopustiť. Zarobili veľmi pekné peniaze na úrovni 7 – 9 % ročne a zhodnotenie na úrovni bankových vkladov pre nich nestojí ani za povšimnutie. Kde je pravda? Oplatí sa investovať? Alebo je to hazard s vlastnými peniazmi a spôsob ako o peniaze prísť? Podľa nás obidve odpovede sú správne. Pokiaľ nespoznáte samých seba. Ešte pred investovaním si musíte zodpovedať otázku – Aký ste typ Investora?

Úver

Spotrebný úver môžete použiť na preklenutie neočakávaných finančných ťažkostí, na nákup akýchkoľvek tovarov a služieb. Banky obvykle nepožadujú ručenie, ani preukázanie účelu, na čo budú prostriedky použité. Účelové spotrebné úvery je možné využiť napr. na kúpu auta, rekonštrukciu nehnuteľnosti, vybavenie domácnosti a podobne. Tento typ úveru má výhodnejšiu úrokovú sadzbu ako bezúčelový úver. Úver môže získať každý občan starší ako 18 rokov, so slovenským štátnym občianstvom a trvalým bydliskom na území Slovenskej republiky. Musí mať dostatočný príjem, aby mohol tento úver splácať.